Kawa to już niezbędny element w życiu codziennym każdego biura. Żeby czerpać z niej przyjemność każdego dnia, należy wybrać odpowiedni ekspres automatyczny. Nie jest to jednak łatwy wybór. Przed podjęciem decyzji, należy przemyśleć kilka aspektów.

Na początku, należy zastanowić się, jakie jest dzienne zapotrzebowanie na kawę w biurze. W tym celu można zrobić szybkie rozeznanie wśród pracowników lub założyć, że każdy z nich wypija dziennie jedna do dwóch kaw. Określenie zapotrzebowania jest bardzo ważne. Jeśli zakupimy ekspres o zbyt małej wydajności dziennej, może okazać się, że ekspres szybko będzie się zużywać i ulegnie poważnej, drogiej w naprawie awarii, koszty eksploatacji ekspresu będą rosnąć, a przestoje w pracy urządzenia będą powodować niezadowolenie wśród pracowników. Może się również okazać, że cały proces zakupu będzie trzeba powtórzyć od nowa. W dużych biurach, gdzie pracowników jest wiele, warto poszukać ekspresu, który ma opcję podłączenia do wody z sieci. Zaoszczędzi to czas pracownika, który nie będzie musiał dolewać wody do zbiornika kilka razy dziennie.

Ekspres do kawy w biurze musi cechować się łatwością obsługi, żeby każdy z pracowników w prosty i szybki sposób mógł wybrać interesujący go napój. To samo tyczy się konserwacji. Warto poszukać modelu, który będzie informował nas o potrzebie czyszczenia i odkamieniania, a także takiego, który co jakiś czas sam wykona proces autoczyszczenia, a kiedy będzie to możliwe wyłączy się i przejdzie w stan czuwania.

Nie bez znaczenia jest wygląd samego urządzenia. Jeśli, ekspres będzie stać w miejscu widocznym dla klientów lub będzie przez nich obsługiwany, warto podkreślić prestiż firmy i wybrać model ekspresu o designie, który uwydatni te wartości. Miejsce w którym będzie stać ekspres powinno zapewnić swobodny dostęp do niego, tak żeby bezproblemowo każdy pracownik biura mógł dolać wodę do zbiornika lub uzupełnić kawę.

Należy pamiętać, że nawet najlepszy i najdroższy ekspres jest niczym, bez dobrej kawy. Jeśli macie już ekspres w biurze, salonie, gabinecie czy domu zadbajcie o dobre ziarna kawy dla niego. 

19Luty
2020
  • 1 038
  • 0

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *